Wszyscy doskonale znamy klasyczne okna balkonowe, które otwierane są do wewnątrz pomieszczenia. Do tej pory korzystaliśmy z nich przez bardzo długi czas. Odkąd na rynku zagościły przesuwne drzwi tarasowe, coraz większa liczba osób zastanawia się nad ich zakupem.

Drzwi tarasowe PSK

Jeżeli chodzi o modele przesuwne, to najbardziej klasyczne modele to PSK i HST. W pierwszej kolejności przyjrzymy się PSK, czyli drzwiom wykorzystującym mechanizm podnoszono-przesuwny. Aby móc je otworzyć, przy pomocy klamki należy je delikatnie podnieść do góry, a następnie przesunąć do boku. Nie trzeba się niczego obawiać, mechanizm jest tak skonstruowany, że jedna osoba jest w stanie poradzić sobie ze swobodnym otwarciem. Okno PSK może mieć skrzydło, którego maksymalna szerokość wynosi 1,6m. Imponująca szerokość, która pięknie prezentować się będzie na tle elewacji nowoczesnego domu.

Okna tarasowe HST

Drzwi tarasowe HST wyróżniają się tym, że są osadzone na osobnych prowadnicach. Jedno ze skrzydeł jest całkowicie nieruchome i znajduje się ono bliżej dworu. W momencie otwarcia okna tarasowe, skrzydło nieruchome chowa się za skrzydło ruchome. Pomimo tej niedogodności, jaką jest nieruchome skrzydło, jest to model zdecydowanie droższy od PSK. Ma na to wpływ fakt, że tego typu okna nie trzeba podnosić. Płynnie przechodzi ono w jedną i w drugą stronę. Warto również zaznaczyć, że dzięki nim można utworzyć przeszklenia, których szerokość będzie wynosić aż 3m. Samo światło przejścia może wynosić 2,9m. 

Comments are closed.