Samochody osobowe projektowane są w taki sposób, aby spełnić oczekiwania osób o zróżnicowanych potrzebach. Elementem konstrukcyjnym wpływającym na komfort jazdy i pojemność bagażnika jest typ nadwozia. Jakie rodzaje nadwozia wyróżniamy? Czym charakteryzuje się każdy z nich? Sprawdź!

Najpopularniejsze rodzaje nadwozia: hatchback

Jakie rodzaje nadwozia są najbardziej popularne? Na polskich drogach bez wątpienia dominuje tak zwany hatchback. Dlaczego to właśnie one są tak popularne? Na ich powodzenie wśród klientów wpływa przede wszystkim niewielki rozmiar zapewniający komfort jazdy oraz stosunkowo niska cena. Hatchback to dwubryłowy rodzaj nadwozia z 3 lub 5 drzwiami. W tego typu samochodach bagażnik wyposażony jest w dużą, tylną klapę i liczony jest jako drzwi.  Hatchbacki to auta klasy A, B, a także C. Do najpopularniejszych reprezentantów tej grupy należą Opel Astra, Mazda 3 czy Volkswagen Golf.

Sedan

Nadwozie typu sedan to trójbryłowa konstrukcja, w której rzuca się w oczy część silnikowa, pasażerska i bagażnik. W tego typu autach bagażnik otwierany jest tylko jako klapa i nie zalicza się do ilości drzwi. Złożenie tylnych siedzeń umożliwia powiększenie przestrzeni bagażnika. Sedany to klasyczne i eleganckie limuzyny. Wśród popularnych sedanów wymienić możemy Audi A8, BMW serii 7 czy Toyotę Corollę.

Liftback

Nadwozie typu liftback niewiele różni się od sedana. Jednak w tym przypadku klapa bagażnika podnosi się razem z szybą. W takiej wersji produkuje się Opla Insignię, Forda Mondeo czy Skodę Octavię.

Kombi

Samochody typu kombi to doskonałe pojazdy dla dużych rodzin. Ich cechą charakterystyczną jest wydłużona tylna cześć. Bagażniki samochodów kombi mają bagażniki o dużej pojemności (przeważnie 500-600 litrów). Popularne modele kombi to Volkswagen Golf, Mazda 6, Audi A4 oraz Toyota Auris.

Comments are closed.

zobacz więcej 6badukleague.com on.net.pl