Decydując się na zabudowę meblową do kuchni, musimy zapoznać się z możliwościami, jakie mamy do wyboru. Szafki kuchenne wykonane są z różnych materiałów. Jakie meble do kuchni będą najlepsze?

Szafki kuchenne z foliowanymi frontami

Foliowane fronty cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników. Dlaczego cieszy się on taką popularnością? Ponieważ koszt zakupu takich mebli jest niski. Jest to więc idealna propozycja dla wszystkich osób, które chcą zakupić tani zestaw meblowy. Wśród zalet takich foliowanych rozwiązań, jest ich schludny i estetyczny wygląd. Do tego można dzięki nim stworzyć proste oraz gięte drzwiczki szafek kuchennych. Wadą takich foliowanych frontów jest to, że ich odporność na uszkodzenia jest bardzo niska. Co prawda, są one odporne na działanie promieni słonecznych, ale jeżeli chodzi o wysokie temperatury, to można mieć problem. Pod ich wpływem na powierzchni mebli zaczną robić się nieestetyczne wybrzuszenia po jakimś czasie.

Laminowane fronty kuchenne

Laminowane fronty szafek kuchennych cechują się właściwościami antystatycznymi. Ten tani materiał budowlany nie przyciąga więc wielkich ilości kurzu, Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią sprzątać. Warto zaznaczyć to, że laminowane szafki kuchenne dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu łatwiej dopasować je do swoich wnętrz. Minusem jest to, że takie fronty kuchenne występują tylko i wyłącznie w formie gładkiej, bez możliwości frezowania. Są one również bardzo wrażliwe na wilgoć, dlatego należy na ten czynnik bardzo uważać.

Comments are closed.