Szukając sposobów na to, aby w naszych mieszkaniach było cieplej i przytulniej w pierwszej kolejności powinniśmy przyjrzeć się stolarce okienne. Zużyte i przestarzałe technologicznie okna mogą być powodem wyziębiania wnętrza mieszkania, a co za tym idzie: konieczności dogrzewania, co ciągnie za sobą wyższe rachunki. Wymiana okien może okazać się zasadna! Dlaczego?

Wymiana okien z powodu termoizolacji

Za odpowiednią temperaturę i izolację ciepła w naszych mieszkaniach odpowiadają zarówno odpowiednio docieplone mury, jak i okna. Nowoczesna stolarka okienna znacząco różni się od produktów oferowanych jeszcze 10-15 lat temu na polskim rynku. Dzisiaj wymiana okien to przede wszystkim doskonała inwestycja, która pozwoli nam na bardziej komfortowe życie we własnych czterech ścianach. Co jest istotne podczas operacji wymiany okien? Przede wszystkim ich odpowiednie dopasowanie, jak również osadzenie. Demontaż starej stolarki okiennej powinien przebiegać stopniowo: nie zaleca się wyrywania elementów na siłę, gdyż może to wpłynąć na powierzchnię montażu nowych okien.  

Co z instalacją nowych okien? Nawet najmniejszy błąd w trakcie instalacji nowej stolarki okiennej może skutkować nie tylko stopniowym wychładzaniem pomieszczenia, ale też pojawianiem się wilgoci.

Wymiana okien w celu zapewnienia lepszej izolacji dźwiękowej

Wymiana okien w Warszawie czy innych dużych miastach to jedna z pierwszych decyzji, które podejmują właściciele mieszkań. Duży hałas pochodzący z ulicy, bliskość lotnisk czy centrów rozrywki sprawia, że nie możemy zrelaksować się we własnym mieszkaniu i stale żyjemy przytłoczeni dźwiękami. Wymiana okien na okna dźwiękoszczelne pozwoli nam lepsze wyciszenie pomieszczenia i znaczne zwiększenie komfortu życia. Okna dźwiękoszczelne posiadają 3 lub więcej szyb, tajemnica ich skuteczności tkwi również w odpowiednim wklejaniu szyby w ramę.

Comments are closed.

zobacz