Sprawy rozwodowe są dzisiaj jednymi z najczęściej prowadzonych w polskich sądach – szacuje się, że nawet co trzecie małżeństwo kończy się dzisiaj rozwodem. Niepokoi fakt, że papiery rozwodowe składają coraz częściej pary, których staż małżeński nie przekroczył 5 lat pożycia. Skąd taka sytuacja? Czy podczas przygotowywania się do rozwodu konieczne jest zatrudnienie adwokata?

Jak wygląda rozwód od strony technicznej

Sprawy rozwodowe mogą przybierać różnorodną formę – wszystko zależy od stopnia skomplikowania, ale również tego, czy małżonkowie dążą do polubownego zakończenia małżeństwa. Warto pamiętać, że umiejętność porozumienia się z małżonkiem jest bardzo dobrze widziana w oczach sądu. Jeśli zachodzi taka potrzeba sąd może skierować parę do mediatora, który pomoże im rozwiązać kwestia związane z podziałem majątku, opieką nad dzieckiem. Gotowe wnioski, podpisane przez obie strony, są olbrzymim ułatwieniem dla sądu. O możliwościach stojących przed małżonkami w przeddzień rozwodu przeczytamy na stronie adwokat-katowice.info.pl. 

Czy zatrudnienie adwokata jest zasadne?

Zatrudnienie adwokata do skomplikowanych spraw rozwodowych wydaje się oczywiste – adwokat nie tylko zadba o nasze dobre imię, ale również podpowie, jakie rozwiązania zastosować, aby osiągnąć w sądzie zamierzone cele. W przypadku rozwodów bez orzekania o winie nie musimy, ale możemy zatrudnić adwokata – wiele osób jest zdania, że obecność profesjonalisty na sali sądowej pozytywnie wpływa na ich samopoczucie i zmniejsza poziom stresu. Doświadczony adwokat przede wszystkim musi zaznajomić się z naszą sprawą i bezstronnie ocenić nasze szanse na powodzenie w konkretnych kwestiach. Zadaniem adwokata jest również chronienie nas przed podejmowaniem kroków, które mogą diametralnie zmienić naszą sytuację. 

Comments are closed.

Loftowy metalowy hoker barowy Barowy stół kuchenny i dwa taborety https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/