Koła są ważnymi elementami pojazdu, jednak charakteryzują się dość sporym narażeniem na uszkodzenia, a także zużycie. W dzisiejszych pojazdach producenci nie przewidują kół zapasowych ani dojazdowych. Najczęściej stosowane są opony Run Flat oraz dostępne są zestawy naprawcze pozwalające na dotarcie do pobliskiego serwisu wulkanizacyjnego.

Nie każdy jest jednak w stanie samodzielnie naprawić koło przy pomocy specjalnego zestawu. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z ofert wyspecjalizowanych firm, których wizytówki i dane kontaktowe można znaleźć między innymi dzięki wyszukiwarce PomocDrogowa.info.

  • Profesjonalna pomoc drogowa a uszkodzenie koła

W przypadku problemów z kołem, warto wezwać pomoc drogową. Firmy takie udzielają wsparcie kierowcom posiadającym koła zapasowe oraz osobom, które ich nie mają. Wsparcie takich specjalistów obejmuje dowóz nowego koła i jego wymianę lub drobne naprawy pozwalające na dojechanie do stacjonarnego serwisu. Rozwiązaniem ostatecznym, stosowanym w przypadku największych uszkodzeń (np. pogięta felga), jest transport pojazdu do stacjonarnego serwisu, który dokona odpowiedniej naprawy.

  • Mobilne serwisy wulkanizacyjne

Za pomocą wspomnianej wyżej wyszukiwarki można bez problemów odnaleźć nie tylko standardowe firmy zajmujące się pomocą drogową. Ta baza obejmuje również wizytówki specjalistycznych serwisów wulkanizacyjnych oferujących działania mobilne. Wsparcie takich fachowców obejmuje dojazd do klientów lub na trasę i wykonanie usługi polegającej na naprawie ogumienia, jego wyważeniu, itp.

  • Mocne strony fachowców udzielających wsparcia na trasie

Profesjonalne serwisy mobilne oraz pomoce drogowe świadczące usługi związane z oponami to firmy charakteryzujące się licznymi atutami, takimi jak między innymi:

  • nowoczesny sprzęt holowniczy (pomoc drogowa),
  • dojazd do klientów w trybie 24/7 przez cały rok,
  • szeroka oferta naprawy i serwisu ogumienia,
  • wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy,
  • nowoczesny sprzęt do działań wulkanizacyjnych z dala od tradycyjnych źródeł zasilania.

Comments are closed.