Z pianek polietylenowych powstają, m.in. wkłady do pudełek i walizek, tablice cieni i wkłady do szuflad warsztatowych. Posiadają one swoje dobre właściwości mechaniczne i fizykochemiczne. Zapewniają bezpieczeństwo przedmiotów, w tym urządzeń RTV AGD, jak i służą do różnego rodzaju opakowań. Protective Foam Solutions zajmuje się na co dzień produkcją spersonalizowanych pianek PE, które można wykorzystać w biznesie, magazynie lub w przydomowym warsztacie. Zapoznaj się z pełną ofertą i przykładami projektów Protective Foam Solutions. 

Pianka PE – pianka polietylenowa. jej zastosowanie i właściwości 

Pianka polietylenowa sprawdzi się w wielu branżach. Coraz częściej stosowana jest przez firmy transportowe, do zabezpieczenia sprzętu RTV AGD, podczas remontów i przeprowadzek. Zabezpiecza wszystkie towary przed uszkodzeniami mechanicznymi, które spowodowane są wstrząsami podczas transportu, zarysowaniami i obiciami, jak również przed ich zawilgoceniem. Jej całkowita odporność na ścieranie, to najważniejsza cecha pianki polietylenowej. Dzięki temu zachowuje swoją trwałość i może być alternatywą do stosowanego dotąd styropianu. Materiał ten jest bowiem znacznie bardziej odporny na kruszenie. Skutecznie amortyzuje wstrząsy i jest bezpieczny do przewozu wrażliwych instrumentów mierniczych lub kalibracyjnych.

Co jeszcze powstaje z pianki PE?

Wypełnienia piankowe mają swoje zastosowanie w szufladach warsztatowych, służących do przechowywania narzędzi, jak i w walizkach, w których transportowane są cenne przedmioty, np. aparat cyfrowy lub obiektywy. Jest to dodatkowa ochrona, która pozwala na idealne wypełnienie przestrzeni, pomiędzy ścianami walizki lub opakowania. W Protective Foam Solutions jesteśmy w stanie wykonać specjalne wycięcie na wymiar, które niezależnie od kształtu i rozmiaru, zagwarantuje klientom ochronę przedmiotów o niecodziennych gabarytach. Wypełnienia piankowe dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych. 

 

Comments are closed.