Czy zastanawiałaś się kiedyś na tym, ile czasu kobieta spędza u fryzjera? Na pewno wiesz, że po nałożeniu farby trzeba odczekać minimum 40 minut, by móc dalej pracować na włosach. A gdyby tak ten czas wykorzystać i zaproponować klientce hybrydy na paznokciach? Klientka wykorzystuje wówczas ten sam czas na zrobienie fryzury i paznokci. Warto o tym pomyśleć w swoim salonie.

Od czego zacząć?

Jeśli zdecydujesz się na zatrudnienie w salonie osoby do wykonywania hybrydy na paznokcie, musisz wygospodarować dla niej miejsce na stanowisko pracy. Na początek wystarczy zwykły stolik i krzesła. Manikiurzystka będzie mieć własny sprzęt, więc nie inwestujesz dodatkowo.

Najprawdopodobniej minie cię również konieczność tworzenia nowego etatu. Większość kosmetyczek, które zajmują się zdobieniem paznokci, prowadzi własną działalność gospodarczą, więc rozliczycie się w ramach faktury.

Jak zdobyć klientki?

Tak naprawdę masz już klientki. One po prostu muszą się dowiedzieć o tym, że podczas czekania z farbą na głowie nie muszą siedzieć bezczynnie ani czytać kolorowych czasopism. Mogą w tym czasie zrobić sobie hybrydy na paznokcie. Większość z nich pomyśli, że skoro już wygospodarowała czas dla siebie, chętnie wykorzysta go w pełni.

Podczas rejestracji telefonicznej klientek wystarczy spytać je, czy zarezerwować też termin u kosmetyczki. Nawet jeśli na początku będą zaskoczone, to najpewniej zdecydują się skorzystać z oferty. Koszt wykonania hybryd na paznokciach nie jest wysoki, więc finansowo nie będą mieć żadnych obaw.

Nie musisz zatrudniać nikogo ze sporym doświadczeniem. Co więcej, ktoś taki na pewno ma stałe klientki i niewiele czasu dla nowych. Możesz postawić na kogoś, kto dopiero zdobywa doświadczenie. Taka osoba będzie wykonywała pracę taniej, ale na pewno nie mniej starannie, bo będzie jej zależeć na tym, by manicure wyszedł bez zarzutu.

Udało się, więc idź krok dalej!

Najpewniej okaże się, że hybrydy na paznokcie okazały się strzałem w dziesiątkę. Masz klientki, które chętnie wykupują dodatkową usługę. To może być okazja do tego, by nadal poszerzać swoją działalność. Zastanów się, czy nie skorzystać z oferty wizażystki, która mogłaby malować klientki.

Najczęściej w piątkowe popołudnia i soboty zajmujesz się przygotowaniem eleganckich fryzur na przyjęcia lub spotkania w gronie znajomych. A co, gdyby twoja klientka poza tym mogła się jeszcze profesjonalnie umalować? Przy dobrej współpracy na linii fryzjer – wizażysta można uzyskać zdumiewające efekty.

Nigdy nie stój w miejscu. Jeśli tylko widzisz, że twoje pomysły się sprawdzają, idź dalej. Rynek biznesu bywa okrutny, nie daj mu się i zawalcz o zasłużoną pozycję.

Więcej informacji znajdziesz na stronie hybrydy na paznokcie.

Comments are closed.