Zadania marketingu reklamowego w dzisiejszych czasach realizowane są głównie poprzez kanał internetowy. Dla wielu firm czy sklepów, szczególnie małych jest to optymalna finansowo i logistycznie opcja. W wielu jednak sytuacjach cały czas niezastąpiony będzie stojak lub stand reklamowy. Czym są i jakie mamy rodzaje stojaków reklamowych?

Co to jest stojak reklamowy?

Stojak reklamowy to rodzaj powierzchni, gdzie umieszcza się informacje dotyczące reklamowanego produktu, lub usługi. Zamieszcza się tam także często logo firmy lub szczegóły sprzedawanego produktu, lub usługi. Mogą być stosowane wewnątrz galerii handlowych, sklepów lub pasaży bądź na zewnątrz pomieszczeń. Ich wykorzystanie uzależnione jest od materiału użytego do ich produkcji.

Mogą być wykonane z kartonu lub sztywnej tektury. Taki stojak jest najtańszy, ale jednocześnie najmniej trwały. Stojaki lub standy produkuje się także z różnego rodzaju plastiku takiego jak polistyren, poliwęglan czy pleksi, drewna i oczywiście metalu. Są one najbardziej wytrzymałe, ale też najcięższe do przenoszenia czy transportu.

Rodzaje stojaków reklamowych

Najczęściej spotykanymi stojakami są te wykonane w formie ścianek lub roll-up. Można wyróżnić trzy rodzaje stojaków. Pierwsze z nich są eliptyczne, które dają możliwość reklamy z dwóch stron. Następnie mamy stojaki przestrzenne 3D, które mogą przybierać dowolny kształt oraz planszowe z powierzchnią informacyjną tylko z jednej strony i dołączoną kieszenią na ulotki informacyjne lub foldery.

Stojaki reklamowe metalowe lub plastikowe doskonale sprawdzą się tam, gdzie wymagana jest większa wytrzymałość i stabilność tego nośnika reklamy. Umożliwiają one także montaż dodatkowego oświetlenia led. To rozwiązanie sprawdzi się doskonale w przypadku ciemnych korytarzy lub pasaży, ale także w sytuacji, kiedy stojak będzie stał na zewnątrz.

W jakim celu stosowane są stojaki reklamowe?

Głównym celem, dla którego stosowane są stojaki reklamowe to oczywiście wsparcie działań promocyjnych danej firmy, jak również bezpośrednie zwrócenie uwagi klienta w konkretnym miejscu czy przestrzeni. Umożliwiają ekspozycję produktu lub usługi, jak również pozwalają wyróżnić je na tle konkurencji.

Zastosowanie standów lub stojaków reklamowych wysokiej jakości sprawi, że oferta firmy będzie bardziej widoczna dla potencjalnych odbiorców lub klientów. Skutecznie zachęci do zakupu produktu lub skorzystania z oferowanych usług. Jest doskonałym rozwiązaniem informacyjno-reklamowym w miejscu sprzedaży produktu lub świadczenia usług.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Stojaki reklamowe.

Comments are closed.