Styl boho zyskuje na popularności w ostatnich czasach. Nie tylko, jeśli chodzi o ubrania, ale także trendy wnętrzarskie. To także modny trend, jeśli chodzi o aranżację wnętrz, a także…dworu. Jak urządzić piękny taras boho, aby skłaniał do spędzania jak największej ilości czasu na dworze?

Naturalny taras boho

Boho wziął swój początek w latach 60. XX wieku. To wtedy dało się zauważyć silnie przeważający nurt francuskiej bohemy, która bardzo lubiła czerpać z natury, z etnicznych wzorów. Tradycyjne wzory ludowe cieszyły się wtedy bardzo dużą popularnością. Len, drewno, bawełna, kamień – oto materiały, które były coraz częściej wykorzystywane dookoła. Na pewien czas zostało to zapomniane, ale w ostatnich czasach można zauważyć, że powraca moda na to. Taras urządzony w tym stylu będzie prezentował się niezwykle efektownie i elegancko, tworząc sielskie i przyjemne miejsce.

Miejsce relaksu i wypoczynku

Taras boho to miejsce, gdzie warto postawić meble wykonane z wikliny. To także możliwość wyboru mebli wykonanych w duchu DIY. Upcykling jest teraz w modzie. Może w domu znajdują się stare palety z których będzie można takie meble wykonać? Warto o tym pomyśleć. Na tarasie urządzonym w klimacie boho nie może zabraknąć roślin. Nie chodzi tu o jedną, czy też dwie doniczki. Warto postawić na dużą ilość roślin, które będą tworzyć piękne tło. Nie można również zapomnieć o dodatkach, jak np. ozdoby z makramy, frędzelki, koce, itd. Jak już było wspomniane – warto postawić na takie dodatki, które wykonane są z naturalnych materiałów.

Comments are closed.