Blockchain software development sprawia, że przedsiębiorcy mogą skorzystać z takich usług, jak blockchain application development. Z usług, jakie są w stanie ułatwić przedsiębiorcom życie. Czy to możliwe, że technologia blockchain stanie się realną przyszłością dla każdego przedsiębiorcy?

Technologia łańcucha bloków

Blockchain development service wykorzystywane są już w wielu aspektach gospodarki. Po polsku technologia łańcucha bloków nie przypomina jednak standardowych baz danych. Te drugie gromadzone są na jednym, centralnym serwerze. W przypadku blockchain, mowa o rozproszonej bazie danych, która umieszczona jest na różnych serwerach. Co więcej – mają one możliwość komunikacji pomiędzy sobą za pomocą specjalnego protokołu, tzw. web 3.0. 

Pomimo tego, że mówi się, iż blockchain development jest całkiem naturalną sprawą, nie zawsze znajdzie on zastosowanie. Trzeba każdą sytuację przeanalizować dwa razy. Może się bowiem okazać, że niekiedy lepszym rozwiązaniem okaże się stara, ale sprawdzona baza danych.

Inicjatywy blockchain

Tych nie brakuje na rynku. Niejedna blockchain development company, jak np. 10Clouds, dążą do tego, aby zaoferować ludziom ogrom ułatwień. W ten sposób tworzą się atrakcyjne inicjatywy. Jedna z nich nosi nazwę Hyperledger. Dokładnie mówiąc – platforma Hyperledger. Powstała ona w 2015 roku z inicjatywy Linux Foundation. Właściwie to można by powiedzieć, że to oni bylo pomysłodawcami, ale ogólnie zaangażowało się w to 270 firm i instytucji. Wśród takich najbardziej rozpoznawalnych marek można wymienić: 

  • NEC, 
  • Deutsche Bank, 
  • Airbus, 
  • Deloitte, 
  • Capgemini.

Co oferuje ta właśnie platforma? Kilkanaście projektów typu open-source. Do ich rozwoju wykorzystuje się takie języki programowania, jak Go, C++, Java i JavaScript. Z możliwości tego skorzystał już IBM, a tych firm jest zdecydowanie więcej 

Potencjał do wykorzystania

Dużo się mówi o technologii blockchain, ale wiele przedsiębiorstw nadal podchodzi do tego tematu z ogromną ostrożnością. Przypatrują się z boku, ponieważ nie do końca są pewni tego, czy chcą, aby technologia blockchain na stałe zagościła w ich życiu. Dlatego też można śmiało powiedzieć, że jak na razie technologia łańcucha bloków nie miała do końca okazji, aby wykorzystać swój potencjał. A ten jest naprawdę spory. Można jednak mieć nadzieję, że w przyszłości się to zmieni. Tym bardziej, że małe firmy, jak np. start upy zyskują ogrom możliwości, bazując na technologii blockchain. 

Comments are closed.

zhouse.pl zobacz więcej ot.pl