Psychoterapia grupowa wyróżnia się od indywidualnej tym, że bierze w niej udział jednocześnie kilka, a nawet kilkanaście osób – i to jest właśnie jej największą zaletą. Kto powinien skorzystać z pomocy psychologa i co da mu udział w grupowych spotkaniach? Odpowiedzi na te pytania zawarte są w dalszej części artykułu.

Dla kogo terapia grupowa jest odpowiednia?

Ten rodzaj spotkania poleca się przede wszystkim młodzieży lub osobom dorosłym, które mają trudności w nawiązywaniu kontaktów, a także utrzymywaniu relacji społecznych. Oprócz tego każdy, kto zmaga się z jakimś problemem i wie, że nie jest w stanie samemu sobie z nim poradzić, może skorzystać z pomocy psychologa. Najczęściej na spotkaniach grupowych pojawiają się osoby czujące się samotnie, odczuwające silny stres, będące w kryzysie, a także nieradzące sobie z trudnościami adaptacyjnymi i emocjonalnymi. Psychoterapia Lublin może być dla Ciebie najlepszą pomocą jeżeli chcesz zrobić coś dla siebie, aby w końcu zadbać o swój komfort psychiczny.

Co zyskam dzięki terapii grupowej?

To, co wyciągniesz z terapii grupowej, zależy przede wszystkim od Ciebie, Twojej determinacji i otwartości. Jeżeli będziesz odpowiednio się angażować w spotkania i obdarzysz zaufaniem psychologa, zdecydowanie łatwiej będzie Ci poradzić sobie z zaistniałymi trudnościami. Największą zaletą spotkań grupowych jest możliwość spojrzenia na swoje problemy z innej perspektywy, poprzez wysłuchanie obecnych uczestników możesz zmienić swój tok myślenia. Terapie ułatwią Ci również one nawiązanie kontaktów, co dla wielu osób stanowi nie lada wyzwanie i jest to duży krok naprzód. Co więcej, na spotkaniu grupowym ćwiczysz umiejętność komunikowania się, wyrażania opinii, a także mówienia o własnych uczuciach i emocjach, jakie Ci towarzyszą. Psycholog Lublin to specjalista, który podczas spotkania będzie wspierał Cię w pracy nad sobą – tak, abyś po skończonych sesjach był pewniejszy siebie i dumny z osiągniętego celu. Daj sobie pomóc i nie odkładaj swojego komfortu psychicznego na później.

 

Comments are closed.

enrepublic.pl zczawnica.org louds.pl