Przyjmując gości i serwując posiłek chcemy kilku rzeczy. Po pierwsze tego, by nasze danie było smaczne, a atmosfera dobra. Po drugie, by nasz dom i stół dobrze się prezentowały. Goście powinni zapamiętać, że podana u nas kolacja była udana i piękna. Jak ozdobić stół w jadalni? Podkładka (mata) dowolny kształt – jak ozdobi pomieszczenie?

Ozdoby na stół – kwiaty i wieńce

Nic tak nie dodaje koloru na stół jak kwiaty. Wszystko jedno, czy postawimy na świeże, cięte tulipany czy róże, czy wybierzemy coś prosto z naszego ogródka, będzie to pięknie wyglądać. Zimą możemy postawić na wieniec. Decydując się na sztuczny, wystarczy kupić jeden na wiele lat.

Możemy postawić na kilka małych wazonów, które ułożymy na stole w regularnych odstępach. Do każdego z nich można włożyć np. jeden kwiatek. Taka kompozycja zachwyci gości, a nie wymaga dużego wysiłku. Wystarczy mieć jeden zestaw uniwersalnych wazoników. Sprawdzą się nawet ładne, sztuczne kwiaty.

Podkładka (mata) dowolny kształt – pod talerze

Podkładka (mata) w dowolnym kształcie ma dużo praktycznych zalet. Nie pobrudzimy stołu, a gorące naczynia nie zostawią śladów na drewnie. Jeśli coś spadnie z talerza (w szczególności dzieciom), nie pobrudzi obrusu. Nie będzie trzeba od razu ściągać wszystkiego ze stołu – wystarczy wziąć podkładkę i umyć ją pod wodą.

Podkładki (maty) pod talerze są nie tylko praktyczne, ale też estetyczne. Decydując się na fantazyjny kształt i kolor, który pasuje nam do wnętrza, ozdobimy nasz stół. Można mieć kilka zestawów takich mat, gdyż nie są bardzo drogie i posłużą nam przez długi czas. Kolor i kształt dopasować można do sezonu (np. Boże Narodzenie) czy charakteru dania (wielka, wystawna kolacja, śniadanie).

Podkładka (mata) dowolny kształt – pod kubki

Przydatne są nie tylko maty pod talerze, ale też podkładki pod szklanki, żeby naczynia te nie zostawiały śladów. Można ich używać zarówno przy dużych posiłkach przy stole, jak i do popołudniowej kawy przy stoliku kawowym. Ładne podkładki pod kubki ozdobią mebel. Można je położyć też pod wazoniki na kwiaty czy pod duży dzbanek z wodą czy gorącą herbatą, którą nasi goście mają sami sobie nalewać.

Klasycznymi kształtami, w których możemy znaleźć podkładki pod kubki, są koło i prostokąt. Możemy mieć jeden zestaw w neutralnym kolorze (czarny, biały, szary, beż, złoty) bądź kilka i dopasowywać je do okazji bądź do zastawy, np. by pasowały do naszych szklanek i podkładek pod talerze. To mały detal, ale robi różnicę – zarówno w późniejszym sprzątaniu, jak i w wyglądzie naszego stołu czy stolika kawowego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.maximat.pl/p919,czarna-mata-podkladka-na-zamowienie-dowolny-ksztalt-cena-za-1m2.html.

Comments are closed.