Codzienne przygotowywanie potraw może stać się rutyną, z której wyciągną nas nie tylko nowoczesne przepisy i inspirujące receptury, ale też nowoczesne garnki i patelnie. Stawiając na profesjonalne wyposażenie naszej kuchni możemy być pewni, że gotowanie przychodzić nam będzie z łatwością. Jakie rozwiązania wybrać do własnej kuchni? Na co zwracać szczególną uwagę?

Stalowe garnki idealne do domu

Jeszcze do niedawna profesjonalne garnki dostępne były wyłącznie dla szefów kuchni, restauracji, kawiarni. Dzisiaj nowoczesne komplety garnków możemy posiadać we własnym domu. Dzięki topowym producentom możemy cieszyć się wysoką jakością garnków i patelni na co dzień, a dodatkowo są one sprzedawane w kompletach składających się z kilku lub kilkunastu elementów, przez co bez trudu dopasujemy zestaw dla siebie. Garnki oferowane dzisiaj przez najlepszych dostawców odznaczają się doskonałymi parametrami technicznymi, jak również świetnym designem. Co jeszcze musimy o nich wiedzieć?

Istotne są materiały i tworzywa – nowoczesne garnki tworzone są ze stali nierdzewnej 18/10, która zabezpieczona jest przed wnikaniem wilgoci, rdzą, odkształcaniem. Stal świetnie sprawdza się w naszych kuchniach, nie zmienia koloru – garnki wykonane z tego tworzywa będą cieszyć nasze oczy przez wiele lat. Nowoczesne garnki posiadają w dnach zamontowane dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka – przyczynia się to do szybszego przygotowania potrawy.

Jakie dodatki do garnków oferują producenci?

Podstawowym elementem wyposażenia garnka jest oczywiście pokrywka – dzisiaj wykonuje się je ze szkła hartowanego z niewielkim odpowietrznikiem. Takie pokrywki idealnie przylegają do rantu. Ciekawym uzupełnieniem są również liczne cedzaki czy lejki, które ułatwią przelewanie płynów. 

Comments are closed.