Stroje kąpielowe to część garderoby, która większości kobiet przydaje się przede wszystkim latem, kiedy można spędzać czas na plaży na opalaniu się, albo innych aktywnościach. Modele dostępnych obecnie strojów kąpielowych są bardzo różne – od zasłaniających bardzo dużo, do odsłaniających prawie wszystko. Co wybrać dla siebie?

Jednoczęściowe stroje kąpielowe

Jednoczęściowe stroje kąpielowe to takie, które stanowią jedną całość i przesłaniają zarówno brzuch, jak i większą część pleców. Takie stroje wykonywane są w bardzo różnych krojach – czasami z jednego kawałka materiału, a czasem z kilku, różniących się fakturą i kolorystyką. Stroje tego typu zasłaniają sporą część ciała, dlatego nie są idealne do opalania.

Co jednak zrobić, jeżeli właśnie na opalaniu zależy nam najbardziej, a z jakiegoś powodu stroje kąpielowe dwuczęściowe nie wchodzą w grę? Warto rozejrzeć się lepiej w ofercie strojów jednoczęściowych. Obecnie dostępne są modele z dużym wycięciami odsłaniającymi plecy i z bardzo głębokimi dekoltami. Ciekawą propozycją jest monokini, w którym wielkość wycięć zbliża ten strój znacznie bardziej do opcji dwuczęściowej.

Stroje kąpielowe dwuczęściowe

Dwuczęściowe stroje kąpielowe są zdecydowanie najbardziej popularnym wyborem. Strój taki – jak sama nazwa wskazuje – składa się z dwóch część: kąpielowych majtek i dopasowanego do nich stanika. Tak samo, jak w przypadku strojów jednoczęściowych, tutaj też dostępne są modele w bardzo zróżnicowanych krojach, a ilość dostępnych na rynku propozycji jest ogromna.

Największą zaletą takich strojów jest to, że odsłaniają wystarczająco dużo ciała, żeby można się w nich było swobodnie opalać. Jednocześnie zasłaniają intymne partie i można się w nich czuć komfortowo biegając, pływając, czy uprawiając inne, plażowe sporty i aktywności. Zaletą jest tu tez możliwość swobodnego dobrania góry i dołu stroju.

Inne typy strojów kąpielowych

Ciekawym typem stroju jest tankini. Czym się ono charakteryzuje? Jest to rodzaj dwuczęściowego stroju kąpielowego, w którym dół stanowią zwykłe majtki kąpielowe, a góra to znacznie więcej przykrywająca koszulka. Być może w takim stroju nie można się bardzo dobrze opalić, ale jest on idealny dla kobiet, które nie lubią pokazywać brzucha i pleców. Koszulki w takich strojach dostępne są w bardzo zróżnicowanych krojach.

Opcją wyłącznie dla najodważniejszych kobiet jest micro bikini. Jest to strój kąpielowy, którego elementy zasłaniają bardzo niewiele, często wyłącznie najbardziej intymne części ciała, a czasem i to nie do końca.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Strój kąpielowy dwuczęściowe.

Comments are closed.

sacro.pl zczawnica.org exint.com.pl