Jeśli planujesz wyjazd do Tybetu to pamiętaj, że takiej podróży nie planuje się z dnia na dzień. Tybet, będący pod kontrolą Chin jest regionem, który niezwykle restrykcyjnie podchodzi do turystyki, ograniczając możliwość samodzielnego przemieszczania się turystów. Jak zaplanować wyjazd? I od czego zacząć przygotowania? Sprawdźmy!

Od czego zacząć planowanie?

Wyjazd do Tybetu jest nie lada wyzwaniem logistycznym i organizacyjnym. Nie każdy wie, ale jest to region, który od połowy lutego do połowy kwietnia. Niespodzianka prawda? Załatwianie formalności przed wyjazdem wymaga co najmniej 1,5-2 miesięcy na samodzielną organizację wszystkiego. Wjazd do Tybetu wymaga wizy chińskiej, której uzyskanie nie jest łatwe.

Ponadto po Tybecie nie możesz przemieszczać się samodzielnie. Jeśli nie chcesz korzystać z wycieczki grupowej musisz znaleźć biuro podróży lub licencjonowanego przewodnika, który będzie opiekował się Tobą podczas pobytu.

Zadbaj o ubezpieczenie

Jako że Tybet jest wyjątkowym regionem to warto przed wyjazdem zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Polisa jest Twoją gwarancją na to, że podróż będzie niezapomnianym i bezpiecznym przeżyciem. Nie zapominaj, że jest to region o bardzo specyficznej kulturze, dlatego poza ubezpieczeniem zdrowotnym świetnym wyborem jest wybór polisy gwarantującej również NNW i OC, a także pomoc w razie innych niespodziewanych sytuacji. Warto pamiętać, że taka wycieczka wiąże się z pewnym ryzykiem. Zdarza się to co prawda rzadko, ale jednak. Tybetański Region Autonomiczny może nagle zostać zamknięty o czym dowiesz się w ostatniej chwili. Dlatego warto zadbać o polisę, która zabezpieczy Twoje interesy również w takiej sytuacji.

Comments are closed.

https://centromor.com.pl/spodnie-do-jazdy-konnej-co-musimy-o-nich-wiedziec/ https://datasolutions.com.pl/plan-na-ferie-zimowe-dla-uczniow/ https://antonraby.com/sklep-dla-wszystkich-jezdzcow/