Praca w sektorze ochrony zdrowia jest pasjonującym, ale również niezwykle wymagającym i pełnym wyzwań zajęciem. Niezwykle ważną częścią kadry medycznej w szpitalach, klinikach, ośrodkach zdrowia czy hospicjach są pielęgniarki i pielęgniarze – osoby pomagające przejść pacjentom przez proces leczenia i asystujące lekarzom podczas zabiegów czy badań. Aby codzienna praca była jak najbardziej komfortowa i bezpieczna, każda pielęgniarka i pielęgniarz powinni mieć zapewnione odpowiednie uniformy. Czym należy kierować się podczas kompletowania garderoby dla osoby zatrudnionej na takim stanowisku? Sprawdź! 

Przede wszystkim: materiał

Aby móc sprostać codziennym wyzwaniom, każdy pracownik placówki medycznej powinien zostać zaopatrzony w przewiewną, wygodną odzież, która nie będzie krępować ruchów i wzmagać pocenia. Nowoczesne stroje medyczne szyte są z przyjaznych skórze, antyalergicznych tkanin z przewagą naturalnych włókien i domieszką elastanu albo spandeksu poprawiających elastyczność odzieży i zapobiegających powstawaniu zagnieceń. Krój nie może krępować ruchów i powodować dyskomfortu podczas kucania czy podnoszenia rąk.

Praca z pacjentem oznacza codzienny kontakt z patogenami i wydzielinami, co pociąga za sobą konieczność częstego prania odzieży. Uniform medyczny powinien być przystosowany do regularnego prania w wysokiej temperaturze i przy użyciu ostrych detergentów. 

Kompletny strój dla większej higieny pracy

Ważną częścią uniformy każdego medyka stanowią środki ochrony osobistej (maski, okulary ochronne, rękawiczki) oraz wygodne obuwie z antypoślizgową podeszwą. Buty medyczne wykonane są w większości przypadków z gumy albo innych, syntetycznych materiałów, które łatwo utrzymać  w nienagannej czystości. Na stronie odziezdlamedyka.plznajdziesz więcej praktycznych informacji.

Comments are closed.