Wybierając ubranka dla dzieci zwracamy uwagę nie tylko na wygląd. Podstawowym kryterium jest wygoda i komfort noszenia – wpływają na to takie kwestie jak odpowiedni rozmiar, jakość szwów czy materiał z którego jest wykonana odzież. Jakie materiały będą dobrym wyborem dla dziecka?

Wygodne ubranka dziecięce – na co zwracać uwagę?

Przeważnie najlepiej sprawdzają się ubranka z naturalnych włókien. To zapewnia im delikatność w kontakcie ze skórą. Zwróć uwagę nie tylko na to, z czego wykonana jest dana rzecz (bawełna, len), ale również na inne kwestie związane z procesem produkcji np. czy barwniki lub substancje ochraniające odzież podczas transportu nie są drażniące.

Miękkość naturalnych materiałów zapewni komfort dziecku, nawet podczas bardzo dynamicznej zabawy. Zapewniają komfort termiczny, są przewiewne i dobrze odprowadzają wilgoć. Spocone ubranie nie przylepia się do ciała, a dziecko nie odczuwa dyskomfortu.

Ubranka dla dzieci – które materiały będą bezpieczne?

Najpopularniejsza jest oczywiście bawełna. Łatwo dostępna, w przystępnej cenie i wytrzymała. Spełnia wszystkie wspomniane wcześniej wymagania. Jeśli interesuje Cię proces uprawy i przetwarzania bawełny, na rynku dostępna jest również bawełna organiczna.

Len jest trochę bardziej wymagający. Mocno się mnie, jednak w letnie dni będzie bardzo komfortowy i chłodny. Dodatkowym atutem lnu jest jego wysoka trwałość i odporność na tarcie. Warto to uwzględnić, jeśli Twój maluch jest na etapie raczkowania.

Na chłodniejsze pory roku możesz wybrać ubranka dla dzieci wykonane z wełny. Jest bardzo ciepła i jednocześnie przewiewna. Pamiętaj, że wełna wełnie nierówna – zwróć uwagę by była miękka i nie gryzła. Wpływa na to jakość produktu oraz gatunek wełny np. wełna merynosów jest bardzo delikatna. Należy również pamiętać, że z wełną należy się delikatnie obchodzić podczas prania – usuwanie plam może być kłopotliwe.

Materiały z domieszką włókien sztucznych – czy warto?

Dodatek sztucznych włókien ma swoje zalety i wady. Taka odzież jest bardziej wytrzymała i mniej się gniecie. Na dłużej zachowuje kształt i łatwiej utrzymać ją w czystości. Niestety, sztuczne dodatki pozbawiają nas częściowo atutów włókien naturalnych. Takie ubranka będą mniej przewiewne, w zależności od tego ile tej domieszki wykorzystano. Kilka procent nie powinno być problemem, jednak jest to kwestia indywidualna. Uwzględnij więc stopień wrażliwości skóry dziecka i podatność na alergie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ubranka dla dzieci.

Comments are closed.