Nowoczesne rowery elektryczne są doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą zadbać nie tylko o zdrowie i kondycję, ale również o naturalne środowisko. Dzięki rowerom elektrycznym w zatłoczonych miastach można uniknąć korków i problemów z parkowanie.

Baterie do e-rowerów – co trzeba wiedzieć?

Aby skorzystać z dobrodziejstwa roweru elektrycznego należy go oczywiście naładować przed podróżą. Dzięki pełnemu akumulatorowi będzie można zmierzyć się nawet z bardzo długimi trasami. Większość akumulatorów dostępnych na rynku ładuje się na maksa przez 3-5 godzin. Na jednym ładowaniu można przejechać około 100 kilometrów.

W sklepach rowerowych można znaleźć pięć różnych rodzajów akumulatorów. Producenci oferują akumulatory litowo-jonowe, litowo-polimerowe, niklowo-metalowo-wodorkowe, niklowo-kadmowe i nowoczesne akumulatory żelowe. Każde rozwiązanie konstrukcyjne ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Niezawodne akumulatory litowo-jonowe

Według wielu specjalistów z branży najlepszym wyborem są rowery elektryczne z akumulatorami litowo-jonowymi. Tego typu konstrukcje są doskonałym wyborem dla osób, które poszukują idealnego kompromisu pomiędzy maksymalną masą, a pojemnością. Akumulatory Li-ION od renomowanych producentów są nawet pięciokrotnie lżejsze od akumulatorów żelowych.

Dla wielu rowerzystów największym atutem akumulatorów litowo-jonowych jest ich dużą żywotność. Większość akumulatorów dostępnych na rynku oferuje od 600 do 900 ładowań. Warto wspomnieć także o tym, że akumulatory litowo-jonowe utrzymują nawet 80% pojemności po 900 cyklach ładowania. Jest to naprawdę bardzo dobry wynik zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne rozwiązania dostępne na rynku.

Ile tak naprawdę kosztuje ładowanie rowerów elektrycznych?

Koszty energii w dużym stopniu uzależnione są od maksymalnej pojemności danego modelu. Na cenę końcową ogromny wpływ ma również częstotliwość ładowania akumulatora, czy też indywidualna taryfa lokalnego dostawcy prądu. Pojemność nowoczesnych akumulatorów mieści się w zakresie od 250 do 600 Wh.

Rowery elektryczne z akumulatorem o mocy 300 Wh wymagają zapłaty od 0,16 do 0,25 zł za pełny cykl ładowania. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że za 1000 cykli ładowania należy zapłacić od 165 do 200 zł.

Aby wydłużyć żywotność akumulatora należy przechowywać go w suchym miejscu. Ważne jest również to, aby używać wyłącznie oryginalnej ładowarki. Specjaliści zalecają także, aby po resecie unikać całkowitego rozładowania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie nowoczesne rwery elektryczne.

Comments are closed.