Jak zachować blat stołu w idealnym stanie? Bez względu na to czy chodzi o stół kuchenny, stół w salonie czy nawet o biurko, blat bardzo łatwo zarysować. Bardzo często taki blat po paru miesiącach użytkowania stołu czy biurka wygląda dużo gorzej niż wtedy, gdy mebel był nowy. Mata ochronna minimalizuje ryzyko pogarszania się stanu blatu.

Gotowe maty ochronne. Można je kupić w sklepach

W wielu sklepach są gotowe maty ochronne. Sprzedawane są jednak maty tylko w popularnych rozmiarach. Można kupić maty niewielkie, które kładzie się w miejscu, w którym na stole stawia się talerze lub maty nieco większe, ale też tylko w określonych rozmiarach. Przy większych stołach, konieczne jest zakupienie co najmniej 2-3. Najczęściej jednak i tak nie przykryją całego blatu mebla. Nie będą też wyglądać estetycznie. Jeśli zależy nam na estetyce mebla, a jednocześnie chcemy ochronić cały blat stołu czy biurka, rozsądnie jest zamówić sobie matę pod wymiar. Taka podkładka (mata) dowolny kształt, kosztuje tylko nieco więcej niż uniwersalna, jest jednak dużo lepsza. Co ważne, można wybrać sobie materiał, z którego ma być wykonana. Taka podkładka (mata) dowolny kształt może być z plastiku, silikonu lub innego materiału o wybranym kolorze. Dostępne są także maty z nadrukami, które mogą dodatkowo ozdobić nie tylko mebel ale i całe pomieszczenie. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by zamówić więcej niż jedną matę i zmieniać – choćby w zależności od naszego nastroju czy też pory roku. Inne bowiem świetnie wyglądają latem, inne jesienią, wiosną czy w czasie świątecznym. Taka mała odmiana zmieni nie tylko wygląd mebla ale i pomieszczenia, w którym mebel stoi.

Jak zamówić matę pod wymiar?

Najszybciej i najtaniej po prostu przez Internet. Maty (podkładki) w dowolnych wymiarach oferowane są przez wiele firm. Można więc porównać oferty. Nie tylko ceny mat, ale i ich wygląd czy materiały, z których się je docina. Zamówienie na maty pod wymiar składa się online, dostarczając zleceniobiorcy wymiary maty, którą chcielibyśmy mieć. Dobrze też narysować jej kształt lub po prosty wykonać wzór, docinając na blacie naszego mebla jakikolwiek materiał – papier, stare prześcieradło, cokolwiek. Taki wzornik będzie bardzo pomocny w wykonaniu maty z właściwego materiału.

Czas realizacji zamówienia na matę pod wymiar nie jest długi. Już po kilku dniach od złożenia zamówienia, firma wysyła paczkę z matą z wybranego materiału, dociętą zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie podkładka (mata) dowolny kształt.

Comments are closed.