Wiele kobiet marzy o powiększeniu ust, ale obawia się uzyskania sztucznego efektu. Tymczasem profesjonalnie wykonany zabieg nie niesie ze sobą takiego ryzyka. Usta można powiększyć kwasem hialuronowym lub własną tkanką tłuszczową. Lekarze posługują się różnymi technikami wstrzykiwania wypełniacza, dzięki czemu efekty można dopasować do indywidualnych oczekiwań. Przyglądamy się dwóm popularnym metodom powiększania ust.

Klasyczny zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust najczęściej wykonywane jest przy pomocy dobrze znanej w medycynie estetycznej substancji – kwasu hialuronowego. Przy jej pomocy można uzyskać bardzo naturalne efekty. Ważne jednak, żeby zabieg został wykonany przez profesjonalistę. Do powiększania ust używana jest usieciowana forma kwasu hialuronowego w postaci gęstego żelu. Procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz podaje kwas hialuronowy do czerwieni wargowej w postaci kilku zastrzyków, a następnie rozmasowuje usta w celu równomiernego rozprowadzenia wypełniacza. Ilość użytego preparatu zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać.

Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki La Perla Kraków, kwas hialuronowy pozwala nadać ustom pożądaną objętość, poprawić ich kształt, zminimalizować asymetrię. Substancja ta również doskonale nawilża i ujędrnia skórę ust. Kwas hialuronowy umożliwia również uniesienie kącików ust czy zniwelowanie zmarszczek palacza. Efekty utrzymują się od 9 do 12 miesięcy.

Własna tkanka tłuszczowa – alternatywa dla syntetycznego wypełniacza

Dużym zainteresowaniem w medycynie estetycznej cieszą się ostatnio zabiegi z użyciem własnej tkanki tłuszczowej. Przy pomocy tego naturalnego wypełniacza można m.in. powiększyć usta. Zaletą własnej tkanki tłuszczowej jest to, że nie stwarza ona ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Zabieg ten wykonywany jest przez chirurga i wymaga kilku dni rekonwalescencji.

Tłuszcz do zabiegu pobierany jest od Pacjenta metodą liposukcji, czyli bezpośredniego odessania odpowiedniej ilości tkanki z miejsca, w którym występuje ona w nadmiarze, np. z okolicy brzucha. Pobrany materiał zostaje odwirowany w celu jego zagęszczenia i uzyskania jak najlepszej jakości. Lekarz wstrzykuje sporą ilość tłuszczu w wargi. Początkowy efekt może być nieco przerysowany. Ze względu na naturalne pochodzenie minimum 30% tkanki tłuszczowej ulega wchłonięciu. Optymalne rezultaty pojawiają się po kilku tygodniach i utrzymują się nawet przez 4-5 lat.

Jaką metodę modelowania ust warto wybrać?

Zarówno przy pomocy kwasu hialuronowego, jak i własnej tkanki tłuszczowej, można uzyskać naturalne efekty powiększania ust. Kluczowe jest profesjonalne podejście specjalisty, który wykonuje zabieg. Dawka wypełniacza powinna być precyzyjnie dobrana. Celem zabiegu powinno być takie powiększenie ust, aby pasowały one do anatomii twarzy, a górna i dolna warga miały prawidłowe proporcje. Jeśli oczekiwania Pacjenta są zbyt wygórowane, dobry specjalista nie zgodzi się na użycie większej ilości kwasu hialuronowego czy tkanki tłuszczowej.

Jeśli zależy Ci na pięknych i naturalnych efektach, powiększanie ust powierz specjalistom – odwiedź tę stronę, aby poznać listę najlepszych klinik medycyny estetycznej.

Comments are closed.

https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ sittotheleft.org