To, co każdego dnia znajduje się na naszych talerzach, ma kolosalny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jak komponować posiłki, by były one wartościowe, smaczne i pełne cennych składników odżywczych, niezbędnych dla naszego organizmu?

Każdy posiłek ma znaczenie!

Codziennie spożywane produkty mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Lekarze podkreślają, że ważna jest nie tylko jakość tych produktów, ale też ilość spożywanych posiłków. Obecnie lekarze są zdania, że najlepszym rozwiązaniem jest pięć lżejszych posiłków lub też cztery z uwzględnieniem kalorycznego śniadania. Posiłki powinny być wartościowe i tworzone zgodnie z piramida żywienia. Co to oznacza? Piramida żywienia wskazuje produkty, które powinny być spożywane każdego dnia, kilka razy w tygodniu, 1-2 razy w tygodniu oraz produkty, których powinniśmy unikać. U podstawy piramidy znajdziemy warzywa i owoce, najlepiej w formie nieprzetworzonej – posiadają one wiele cennych witamin, mikroelementów oraz błonnika.

Niebanalne danie na niedzielny obiad

Posiłki w trakcie weekendów warto odpowiednio celebrować. To czas, który możemy spędzić w gronie znajomych, rodziny. Jakie potrawy powinny gościć na stołach w czasie dni wolnych? Rewelacyjną propozycją jest przepis na stek wołowy z warzywami i sosem z zielonego pieprzu. Takie danie jest niezwykle aromatyczne, pożywne i prezentuje się doskonale na stole. Nie trzeba do niego wykwintnych dodatków – dobrym rozwiązaniem okażą się grubo krojone ziemniaki z piekarnika, oprószone tymiankiem i solą. Szukając prostych i sprawdzonych przepisów na niedzielny obiad, warto też zwrócić uwagę na smaczne i pożywne zupy. Rozgrzewająca zupa z pewnością zaspokoi apetyt, ale też rozgrzeje – to idealne danie, które warto podawać po zimowym spacerze.

 

 

Comments are closed.