Jazda konna daje ogromną satysfakcję i zadowolenie. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria – zarówno dla jeźdźca, jak również dla konia. Dzięki temu jazda konna będzie bardziej wygodna i komfortowa. Co też powinno znaleźć się na liście zakupów odnośnie jazdy konnej?

Rzeczy dla jeźdźca

Wszyscy zwracają uwagę na to, że nic nie liczy się tak mocno, jak odpowiednia ochrona głowy. Tak, nawet najbardziej doświadczone osoby mogą spaść z konia, dlatego koniecznością jest toczek. I nie ma co wybrzydzać, że komuś zepsuje się fryzura lub też coś w tym stylu. Można zrezygnować ze specjalnego ubrania do jazdy konnej, ale toczek, czy też kask musi być. Jeżeli chodzi o ubranie to polecane są bryczesy, czyli specjalne spodnie do jazdy konnej, których funkcją jest ochrona przed otarciami. Osoby bardziej zaawansowane, które jeżdżą częściej powinny również pomyśleć o zakupie specjalnych butów do jazdy.

HKM czaprak i inne rzeczy dla konia

Na liście zakupów dla konia znaleźć powinny się: siodło dopasowane do potrzeb jeźdźca, HKM czaprak pod siodło, a także ogłowie i wędzidło dla konia. Jest to lista takich podstawowych rzeczy, która nie tylko będzie wpływała na komfort jazdy, ale również na zdrowie konia. Każdy jeździec musi być również świadom tego, że należy zadbać o odpowiednią pielęgnację konia. Nawet małe dzieci uczone są tego podczas kursu. Koń musi być czyszczony za pomocą specjalnie dobranych szczotek: kopystki, zgrzebłą i miękkiej szczotki. Takie akcesoria zawsze należy mieć na początek. 

Comments are closed.

zobacz