Okres ciąży i połogu jest szczególnie wymagający dla kobiet, a sen staje się w nim wyzwaniem. Szczególnie w tym czasie istotne są wygodne piżamy, dzięki którym zarówno wygodny sen, jak i opieka nad dzieckiem będą łatwiejsze. Wybranie odpowiednich piżam damskich może się jednak okazać pewnym wyzwaniem, więc warto zwracać na kilka kluczowych cech.

Miękki materiał

Piżamy z miękkich materiałów zawsze są wygodniejsze od tych sztywnych czy nieco szorstkich w dotyku. Piżamy damskie w okresie ciąży i połogu powinny być jednak szczególnie miękkie, ponieważ skóra w tym czasie staje się wrażliwsza, delikatniejsza, piersi nabrzmiałe, więc nietrudno o podrażnienia, a ocieranie się materiału znacząco wpływa na odczuwany dyskomfort. Ciąża i połóg często wiążą się z mocniejszym odczuwaniem ciepła i wzrostem potliwości, co oznacza, że piżamy damskie powinny przepuszczać powietrze, co znacząco wpłynie na wygodę. Najlepiej wybierać naturalne tkaniny, na przykład bawełnę, dzięki której sen będzie spokojny i wygodny.

Luźna piżama

W czasie ciąży ciało kobiety się zmienia, rozwija się dziecko, a wraz z nim rośnie brzuch i piersi przyszłej matki. W tym okresie ważne jest więc, by piżamy damskie były luźne. Dzięki temu będzie je można nosić przez cały okres ciąży, niezależnie od zmiany wagi i rozmiaru, zamiast wymieniać co kilka tygodni. Luźna piżama damska zapewnia także wygodę, ponieważ nigdzie nie opina, nie zaczyna uciskać czy ocierać, co pozwala spokojnie spać.

Rozpinana góra

Możliwość łatwego rozpięcia góry piżamy damskiej jest szczególnie istotna w okresie połogu, jeśli kobieta decyduje się na karmienie piersią. Pozwala ono na szybkie przystawienie dziecka do piersi i nakarmienie go, bez rozbierania się, kombinowania jak to zrobić szybko i wygodnie, a przy tym nie zmarznąć. Piżamy damskie z rozpinaną górą zostaną docenione szczególnie w nocy, gdy dziecko trzeba nakarmić, a mama marzy tylko o powrocie do łóżka i kontynuowania snu.

Ładny wygląd

Piżamy w okresie ciąży i połogu powinny być przede wszystkim wygodne, ale nie oznacza to, że nie mogą ładnie wyglądać. Może nie jest to czas na seksowne, dopasowane piżamki z satyny, ale wciąż można wybierać takie ze wstawkami z koronek czy ładnymi nadrukami. Warto o tym pamiętać, bo ciąża i połóg to czas zmian w ciele, które często są trudne do zaakceptowania przez kobiety, wpływają na ich poczucie atrakcyjności i obniżają nastrój. Jeśli więc wybór ładnej piżamy może poprawić humor i sprawić, że kobieta dzięki temu poczuje się lepiej, to warto to zrobić, nawet jeśli będzie się to wiązało z nieco wyższą ceną.

Więcej informacji znajdziesz na stronie piżamy damskie.

Comments are closed.

zobacz