Szukając sposobów na zaaranżowanie ciekawej przestrzeni wypoczynkowej coraz częściej wymienia się nie tylko meble ogrodowe, ale też żaluzje ogrodowe. Produkt ten to nic innego jak nowoczesna pergola ogrodowa, która zaskoczy nas pod wieloma względami. Żaluzje ogrodowe pozwolą nam cieszyć się latem znacznie lepiej!

Czym są żaluzje ogrodowe?

Nowoczesne żaluzje ogrodowe to jedno z określeń na pergolę tarasową lub ogrodową. Nazwa „żaluzje ogrodowe” to proste skojarzenie do ich dachu stworzonego z aluminiowych lameli. Pergole ogrodowe pozwolą na unowocześnienie miejsca wypoczynkowego, urozmaicenie przestrzeni, jak również na podniesienie naszego komfortu. 

Żaluzje ogrodowe w formie pergoli wznoszone są na aluminiowych, malowanych proszkowo modułach – moduły pozwalają na stworzenie stabilnej konstrukcji, która pozwala na odprowadzanie wody zintegrowaną rynną. Pergole posiadają ruchome dachy złożone z aluminiowych listew – takie żaluzje ogrodowe są regulowane przez użytkownika i ustawiane w pozycji dogodnej dla danej chwili. Listwy obracają się wokół własnej osi pozwalając na to, aby mniej lub więcej światła słonecznego wpadało pod pergolę. Listwy w pozycji całkowicie zamkniętej tworzą szczelny dach, który ochroni nas przed niespodziewanym deszczem. Pergole możemy uzupełniać o liczne elementy, w tym rolety boczne – rolety pozwolą na ochronienie nas nie tylko przed silnymi podmuchami wiatru, ale również przed spojrzeniami sąsiadów. 

Meble i żaluzje ogrodowe

Jakie meble wybrać pod pergolę? Podstawą jest dopasowanie mebli do swoich potrzeb – producenci zaproponują nam komplety wykonane z technorattanu, rattanu, materiałów syntetycznych. Wiele z nich inspirowanych jest konkretnymi stylami: rustykalnym, prowansalskim, minimalistycznym. 

Comments are closed.

za.edu.pl https://beesafe.pl/porady/mandat-z-fotoradaru/ Industrialna konsola z półką do przedpokoju