Nie od dzisiaj wiadomo, że na doskonałą pogodę można liczyć właśnie w Turcji. Panuje przekonanie, że w sezonie nigdy nie pada tutaj deszcz, zawsze świeci słońce, jest upalnie, a może jest bardzo ciepłe. No dobrze, ale jaka jest prawda? Czy to przekonanie jest prawdziwe? Czy rzeczywiście w Turcji podczas sezonu jest tak rewelacyjna pogoda i nie pada deszcz? Czy naprawdę można opalić się na brąz niezależnie od tego, kiedy przypadają nasze wakacje? Krótka odpowiedź na te pytania jest twierdząca. Jeżeli chcecie poznać więcej szczegółów, zapraszamy do dalszej lektury.

Pogoda w sezonie

Jeżeli chodzi o wysoki sezon, czyli o miesiące od czerwca do września, to pogoda jest gwarantowana. W tym okresie mamy pewność, że pogoda będzie sprzyjająca. Że będzie doskonała i przez cały sezon wakacyjny będziemy tęsknić za deszczem. Ale na tęsknocie się skończy. Deszczu w sezonie nie uświadczymy. Przez to będziemy mogli cieszyć się słońcem, opalać, pływać w morzu, wypoczywać pełną piersią.

Doświadczeni turyści i stali mieszkańcy tureckich miejscowości turystycznych twierdzą, że czasem pojawiają się opady deszczu. Nawet w sezonie. Ale ciężko znaleźć wiarygodne dowody i potwierdzenie na te słowa. Zaraz jednak dodają, że kiedy deszcz pada, to są to opady bardzo intensywne i trwające bardzo krótko. Natychmiast po ich ustaniu wychodzi słońce. I łatwiej na nie trafić na początku czerwca i końcem września. Tyle legenda, prawda jest taka, że deszcz na riwierze tureckiej to ewenement. Zwłaszcza w sezonie.

Pogoda po sezonie

Natomiast, kiedy kończy się sezon, w Turcji nadal jest bardzo ciepło. Październik, listopad to miesiące, w których nadal z powodzeniem można się opalać. Wysokie temperatury sprawiają, że można chodzić w krótkich spodenkach, opalać się i pływać w morzu. Także po sezonie riwiera turecka pogoda rozpieszcza turystów. I jest to doskonały termin na spędzenie wakacji.

Jeżeli chodzi o miesiące zimowe, to także nie ma tragedii. Temperatura jest nadal wysoka. Co prawda, spada ona sporadycznie zimą poniżej 10 stopni, ale są to jednostkowe przypadki. Częściej pada i zdarzają się dni, podczas których pada przez kilka godzin. Jednak nadal można spędzić przyjemne wakacje w Turcji, w Alanyi nawet zimą. Gdyż w porównaniu do temperatur, jakie panują w Polsce, jest tutaj nadal bardzo przyjemnie.

Na dodatek po sezonie na turystów czekają zarówno rozrywki, jak i wycieczki. Można się opalać, pływać w morzy, spacerować, jeździć na wycieczki fakultatywne, zwiedzać. Spędzać czas z miłymi ludźmi. A pogoda i tak dopisze. Zawsze dopisuje.

Comments are closed.

zobacz tle-cgi.com etastonoga.pl