Wybór zabudowy kuchennej to nie lada zadanie. Dolne i wiszące szafki kuchenne użytkowane mają być przez długi czas. Nie można więc zapomnieć o kilku ważnych czynnikach, które pomogą w doborze odpowiedniego kompletu do kuchni.

Ogromny wybór mebli do kuchni

Odwiedzając sklepy meblowe (stacjonarne i internetowe), można być zaskoczonym tym, ile to zestawów jest do wyboru. Te, które zawierają dolne i wiszące szafki kuchenne, jak również te, opierające się tylko i wyłącznie na dolnej zabudowie. Co z tego wszystkiego należy wybrać? Pytanie na które odpowiedzieć można w sposób różnoraki. Wszystko bowiem zależne jest od tego, czego inwestor oczekuje od swojego nowego wyposażenia. Nie można zapomnieć o tym, aby dopasować kolor mebli do innych sprzętów, jakie już znajdują się w kuchni lub w przyszłości mają znajdować się w tym właśnie miejscu. 

Dolne i wiszące szafki kuchenne – wygląd

Decydując się na zakup nowego kompletu mebli, nie można zapomnieć o ich wyglądzie. Jedna z najważniejszych decyzji to ta, która odnosić się będzie do frontów szafek kuchennych. Tzn. czy mają być one matowe, czy też lakierowane. Te drugie pięknie odbijają światło, tworząc aranżacyjną głębie. Matowe fronty kuchenne “pochłaniają” światło sprawiając, że całe pomieszczenie wydaje się zdecydowanie bardziej przytulne. Warto również odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wiszące szafki kuchenne mają znajdować się na całej długości? A może wystarczy jedna, góra dwie? Tak, jest to ważna kwestia, która będzie miała wpływ na finalny zakup. 

 

Comments are closed.