Okna PCV można spotkać w ofercie zdecydowanej większości producentów. To produkty, które dostępne są w bardzo atrakcyjnej cenie, w salonach stacjonarnych. Aczkolwiek należy pamiętać, że to nie cena powinna być głównym wyznacznikiem, jeśli chodzi o dokonanie dobrego zakupu.

Rodzaje okien plastikowych

Do wyboru mamy różnego rodzaju okna PCV. W obecnych czasach, te najpopularniejsze, to okna energooszczędne. Na pewno powinny one być stosowane w domach pasywnych. W pozostałych nieruchomościach, wybór jest dowolny. Typowe, solidne okna plastikowe – energooszczędne są na pewno zdecydowanie droższe. Aczkolwiek ich cena zakupu zwróci się w przyszłych latach, kiedy będzie się miało do czynienia m.in. z niższymi rachunkami za prąd. Należy jednak pamiętać o tym, że plastikowe okna energooszczędne są certyfikowane odpowiednim atestem PZH. Są to na pewno okna, które pozbawione są substancji toksycznych. 

Okna PCV oraz ich ceny

Mówi się, że ona plastikowe są tanie. Tak, taka jest prawda. Należy mieć jednak świadomość, że dobrej jakości okna to cena powyżej jednego tysiąca za sztukę okna. Tańsze produkty okienne z reguły nie są warte uwagi konsumentów. Dokładne ceny uzależnione są od producentów. Tak, cena jest duża, ale w porównaniu do okien aluminiowych lub drewnianych, jest ona stosunkowo niska. Dlatego mówi się, że okna wykonane z tworzywa sztucznego są naprawdę tanie. Z drugiej strony – okien tak często się nie kupuje, dlatego nikogo nie powinna dziwić taka cena za wszystkie produkty okienne.

Comments are closed.

leinfor.pl Stół industrialny dębowy do salonu zobacz