Posiadanie samochodu powiązane jest z wieloma wygodami. Trzeba jednak liczyć się też z pewnym ryzykiem, jak np. kradzież. Warto więc zabezpieczyć się na takie oraz inne okoliczności – w czym też może pomóc ubezpieczenie OC/AC.

Pełne ubezpieczenie OC/AC czy nie?

Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w tym, aby móc zaoferować konsumentom jedną z najkorzystniejszych ofert. Trzeba przyznać, że jest ich wiele, dlatego nie tak łatwo wybrać ubezpieczenie OC/AC. Do wyboru jest opcja pełna, allrisk lub minicasco. Czym one się różnią?

Minicasco to ten rodzaj polisy AC, który zapewnia zdecydowanie mniejszy zakres ochrony, niż standardowy pakiet AC. Właściciel minicasco na ogół może liczyć na wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży lub też działania sił natury. Dokładny zakres ochrony zależny jest od tego, z jakim dokładnie towarzystwem ubezpieczeniowym ma się do czynienia.

AC all risks to rozszerzona oferta standardowego ubezpieczenia. Na ogół wymienione są ryzyka, jakie obejmuje polisa. W OWU wymienione są ryzyka, których polisa NIE obejmuje. Z kolei, jeżeli ma się do czynienia z allrisk, ochrona obejmuje wszystkie ryzyka, które nie są wyszczególnione jako wyłączenia od odpowiedzialności. Jest to ta najdroższa opcja, która i tak cieszy się sporym zainteresowaniem

Jeżeli ktoś ma problem z wyborem odpowiedniej polisy dla siebie, może skorzystać z fachowego doradztwa agenta, aby mieć pewność, że jego pojazd mechaniczny będzie dobrze strzeżony – niezależnie od pory dnia, czy nawet nocy.

 

Comments are closed.

zobacz