Przebarwienia to problem, z którym ciężko walczyć przy pomocy samych kremów. Sprawdź, jakie efekty przynosi laserowe usuwanie przebarwień.

Laserem w kompleksy – laserowe usuwanie przebarwień

Przebarwienia, podobnie jak zmarszczki, postarzają twarz i przyczyniają się do kompleksów. Jeśli plamy na skórze stanowią dla Ciebie istotny problem, możesz rozważyć zabieg laserowego usuwania przebarwień. Wyjaśniamy, na czym polega ta procedura i jakich efektów możesz się po niej spodziewać.

Wskazania do usuwania przebarwień laserem

Laserowe usuwanie przebarwień to zabieg skierowany do osób, które zmagają się z takimi problemami, jak: przebarwienia posłoneczne, pozapalne, potrądzikowe, plamy starcze, melasma czy piegi. Przebarwienia tworzą się na skórze pod wpływem różnych czynników, często dwóch lub trzech występujących jednocześnie, np.:

  • nadmierna ekspozycja skóry na słońce,
  • starzenie się organizmu,
  • zaburzenia hormonalne (np. w związku z ciążą lub menopauzą),
  • terapia lekami hormonalnymi (np. tabletkami antykoncepcyjnymi),
  • przebyty trądzik,
  • stosowanie ziół lub leków o działaniu światłouczulającym.

Laserowe usuwanie przebarwień to w większości przypadków metoda bezpieczna, z niskim ryzykiem powikłań. Ważne jest jednak, żeby przed jej zastosowaniem wykluczone zostały przeciwwskazania do laseroterapii, czyli m.in.:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • aktywne choroby skórne,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • nowotwory,
  • rozrusznik serca,
  • implanty w obszarze zabiegowym,
  • świeża opalenizna,
  • zażywanie leków lub ziół światłouczulających.

Na czym polega laserowe usuwanie przebarwień?

Jak zauważają eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie, laserowe usuwanie przebarwień, to metoda, którą coraz częściej wykorzystuje się do leczenia tego typu zmian skórnych. Jej zaletą jest duża precyzja i bezkrwawy przebieg, co zmniejsza ryzyko skutków ubocznych. Laseroterapia twarzy wykonywana jest przez lekarza medycyny estetycznej po wcześniejszej konsultacji z pacjentem.

Światło emitowane przez laser precyzyjnie trafia w problemowy obszar skóry. Emitowana energia rozbija barwnik w skórze na niewielkie cząsteczki – takie, z których usunięciem organizm radzi sobie sam w procesie naturalnego oczyszczania. Koncentracja impulsów w miejscu, gdzie jest nagromadzony barwnik, sprawia, że lasery działają bezpośrednio na zmianę pigmentacyjną. Dzięki dużej precyzji, światło lasera nie powoduje większych uszkodzeń na pozostałej powierzchni skóry.

Laser na przebarwienia – jakie daje efekty?

Laserowe usuwanie przebarwień daje widoczne i trwałe efekty. W wielu przypadkach plamki znikają całkowicie, upodabniając się do otaczającej je skóry. Zabieg laserowy działa korzystnie na kondycję wygląd całej twarzy, ponieważ podczas laseroterapii nie tylko znikają nieestetyczne przebarwienia, ale też komórki skóry zostają pobudzone do wytwarzania większej ilości kolagenu – białka odpowiadającego za jędrność skóry.

Aby cieszyć się czystą cerą przez długi czas, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Osoby, które mają skłonność do przebarwień, powinny całkowicie zrezygnować z opalania, a od początku marca do końca listopada, nawet w mniej słoneczne dni, pamiętać o używaniu kremu z najwyższym filtrem, chroniącym przed promieniami UVA i UVB. Dodatkowo warto stosować kosmetyki o działaniu rozjaśniającym, np. na bazie kwasów. Porozmawiaj z lekarzem medycyny estetycznej i zapytaj, jakie metody pielęgnacji zaleca dla Twojej skóry. Być może oprócz profesjonalnej pielęgnacji, wskazane będzie też regularne wykonywanie zabiegów, np. mikrodermabrazji wodnej czy peelingów medycznych.

Więcej o laserowym usuwaniu przebarwień dowiesz się od specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/  



Comments are closed.