Decydując się na stworzenie domu w stylu klasycznej rezydencji, warto pomyśleć zarówno o ogólnym projekcie, jak i skupić się na detalach. Klasyczne rezydencje przyciągają wzrok jasnymi kolorami, zdobieniami i wysokimi oknami. Jakie okna do klasycznych rezydencji wybrać, aby dopełniały one estetycznie fasadę domu? Na co zwracać uwagę podczas kupna okien?

Okna do klasycznych rezydencji – jakie powinny być?

Klasyczne rezydencje przyciągają wzrok i intrygują. Ich piękno zaskakuje zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. W klasycznych rezydencjach wnętrza są przestronne, wysokie, nierzadko uzupełnione o drewniane czy kamienne posadzki. By czuć się dobrze w takich wnętrzach, konieczne jest ich optymalne doświetlenie. Wybierając okna do klasycznych rezydencji, stawiajmy na wysoką stolarkę okienną, również tę, której wysokość przekracza 2 metry. Okna takie pozwolą na wpuszczenie maksymalnej ilości naturalnego światła do wnętrza, jak również na ozdobienie fasady domu! Jakie okna do klasycznych rezydencji sprawdzą się najlepiej? Architekci i designerzy wskazują na okna inspirowane stylem secesji, czyli takie, w których ramy i skrzydła się mocno akcentowane. Szeroka paleta barw pozwoli na dobranie koloru okien do własnych preferencji.

Okna do klasycznych rezydencji z dekoracjami

Jak w prosty sposób wyróżnić fasadę domu? Świetnym rozwiązaniem okażą się okna do klasycznych rezydencji, w których wykorzystane są szprosy. Są to poziome i pionowe słupki, które mogą być naklejane na szybę lub też być elementem konstrukcyjnym. Świetną dekoracją okażą się również witraże tworzone na zamówienie. Kolorowe szyby pozwolą na niebanalne udekorowanie domu oraz na ciekawe efekty świetlne w salonach czy w pokojach dziennych. Wiele osób stawia też na szkło ornamentowe, które zniekształca obraz i nie pozwala na dostrzeżenie wnętrza domu.

 

 

Comments are closed.