Funkcjonalny przydomowy taras to przestrzeń, którą bez trudu zaaranżujemy na miejsce wypoczynkowe. Istotne są meble i dodatki, które poprawią nasz komfort i pozwolą na takie spędzanie czasu, jakie lubimy najbardziej. Jakie meble wybrać na taras prowansalski? Jak skutecznie chronić nasz taras przed słońcem?

Meble na taras dopasowane do potrzeb

Styl prowansalski kojarzony jest z jasną kolorystyką, obecnością kwiatów oraz ciekawymi dodatkami. Szukając inspiracji na taka przestrzeń wypoczynkową postawmy na białe meble technorattanowe – w kolekcjach technorattanowych znajdziemy zarówno wygodne sofy narożne, jak i fotele, leżanki ogrodowe, fotele w kształcie kokonów, stoły. Przestrzeń koniecznie uzupełnijmy kwiatami – w technorattanowych donicach zasadźmy lawendę, która w czasie lata będzie zdobić i odstraszać komary wspaniałym zapachem. Taras w tym stylu warto również osłonić przed silnym słońcem – najlepszym rozwiązaniem okaże się parasol o dużej czaszy. Dzisiaj parasole ogrodowe łączą doskonałe parametry techniczne, jak i świetny wygląd: jasna czasza wykonana jest z tkaniny technicznej pokrytej warstwą poliuretanu – to połączenie doskonale chroni zarówno przed słońcem, jak i niespodziewanym deszczem. Taki taras prezentować się będzie pięknie!

Ochrona mebli ogrodowych w czasie zimy

Meble ogrodowe tarasowe powinny być odpowiednio zabezpieczone na czas zimy – przekonują producenci. Jeszcze do niedawna meble wynosiliśmy na strych lub do garażu. Rozwiązanie to było jednak problematyczne, zmuszało do znajdowania dodatkowej przestrzeni. Dzisiaj rozwiązanie jest zacznie prostsze – nasze meble wystarczy okryć pokrowcami ogrodowymi. Nowoczesne pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych, które odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie, wnikanie brudu, działanie promieniowania słonecznego. Tkaniny chronią meble również przed kondensacją wilgoci, przez co na ich powierzchni nie pojawia się pleśń. Pokrowce posiadają niewielkie ściągacze, które pozwolą na lepsze dopasowanie do kształtu mebla. 

Comments are closed.